Girne-Güzelyurt Ana yolu, Girne ve Lefke'de dün akşam meydana gelen üç ayrı trafik kazasında toplam 2 kişi yaralandı.

Her üç kazada da alkollü araç kullanımının etkisi olduğu ve soruşturmaların devam ettiği belirtildi.

GİRNE-GÜZELYURT ANA YOLU KAZASI

Lale Şevketoğlu (K-46) isimli kişi, PM 927 plakalı aracıyla işletmenin park yerinden dikkatsizce çıkarken Güzelyurt istikametine doğru seyreden Abdurrahman Yıldız (E-55) yönetimindeki CS 477 plakalı aracın önünü tıkadı.

Alkollü olduğu belirtilen Yıldız'ın aracıyla çarpışma sonucunda yaralanan Şevketoğlu, tedavi için Girne Dr. Akçiçek Hastanesi'ne götürüldü, ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Servisi'nde gözetim altına alındı.

Yıldız tutuklandı.

GİRNE'DEKİ KAZA

Abdullah Deniz (E-42) isimli şahıs, Girne'de İskenderun Caddesi'nde alkollü bir şekilde PZ 339 plakalı aracıyla seyir halindeyken, aynı istikamette seyreden Ali Rüştü (E-24) yönetimindeki NN 473 plakalı araca çarptı.

Kazada herhangi bir yaralanma olmadı, ancak Deniz tutuklandı.

LEFKE'DEKİ KAZA

Mehmet Akif Caddesi'nde alkollü bir şekilde seyreden ve NG 463 plakalı aracı kullanan bir kişi, sağa meyilli bir viraja geldiğinde kontrolünü kaybederek yoldan çıktı.

Bu kaza sonucunda elektrik direği ve çelik bariyerlere çarparak duran Ayşe Gürlen (K-26) yaralandı ve Cengiz Topel Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Editör: Mercek Kıbrıs