23 Mart'ta Bedrettin Demirel Caddesi'nde meydana gelen üzücü trafik kazasında, yaya Cihan Yüksel'in hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olayda, Büşra Yavuz ve Begüm Döşkaya ağır yaralar aldı. Ancak, tedavi gördüğü Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde Büşra Yavuz, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

KAZA NASIL GERÇEKLEŞTİ?

Polis Çavuşu Nadir Timuçin, mahkemeye sunduğu raporda, kazanın sorumlusu olarak gösterilen Gökmen Güniken'in 23 Mart 2024 tarihinde saat 17:00'de Girne'de Bedrettin Demirel Caddesi'nde, CS366 plakalı aracıyla aşırı hız ve dikkatsizlikle ilerlerken önündeki YA147 plakalı araca makas atmaya çalıştığını belirtti. Ancak, bu sırada direksiyon hakimiyetini kaybeden Güniken'in aracının sağ tekeriyle çarptığı ifade edildi.

Polis Çavuşu Timuçin, çarpmanın etkisiyle aracın önce kaldırıma, daha sonra da kaldırım üzerindeki tabela ve ağaca çarptığını, ardından kaldırım üzerinde bulunan Cihan Yüksel, Büşra Yavuz ve Begüm Döşkaya'ya çarptığını açıkladı. Timuçin, Cihan Yüksel'in olay yerinde hayatını kaybettiğini, Büşra Yavuz ve Begüm Döşkaya'nın ise önce Girne Dr. Akçiçek Hastanesi'ne ardından da Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığını, Büşra Yavuz'un ağır yaralı olarak yoğun bakım servisine alındığını, Begüm Döşkaya'nın ise cerrahi serviste tedavi edildiğini belirtti.

Ölümlü kaza zanlısına 8 gün daha ek tutukluluk Ölümlü kaza zanlısına 8 gün daha ek tutukluluk

Editör: Mercek Kıbrıs