Girne'de meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti.

Bir raç sürücüsü,  Barış Parkı'ndan eski Hirondel Çemberi yönüne ilerlerken, Near East Bank önünde kaldırımda yürüyenlerin arasına aldı.

Önce üç kadına çarpan otomobil, kaldırımda bulunun bir bina levhası ve ağaca çarpmasının ardından yola savrularak, durdu.

Polisten kazaya ilişkin yapılan açıklama şöyle:

"23.03.2024 tarihinde, saat 17:00 sıralarında, Girne'de Bedrettin Demirel Caddesi üzerinde, Gökmen Güniken (E-20), yönetimindeki CS 366 plakalı araç ile cadde üzerinde süratli ve dikkatsizce doğu istikametine doğru seyrettiği esnada, direksiyon hakimiyetini kaybederek, yolun solundan kaldırma çıkması sonucu, o esnada kaldırım üzerinde batı istikametine doğru yaya olarak yürümekte olan Cihan Yüksel (K-22), Büşra Yavuz (K-21) ve Begüm Döşkaya'ya (K-21) çarpmıştır. Kaza sonucu yaya Cihan Yüksel olay yerinde yaşamını yitirmiştir. Kazada ağır yaralanan yaya Büşra Yavuz ile hafif yaralanan Begüm Döşkaya'nın kaldırıldıkları Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nde tedavileri halen sürüyor. Kazada hafif yaralan araç sürücüsü Gökmen Güniken ile araçta yolcu olarak bulunan Mehtap Kutat'ın ise tedavilerine Girne Dr. Akçiçek Hastanesi'nde devam edilmektedir. Soruşturma devam etmektedir."

Editör: Mercek Kıbrıs