Kasnaksn

Duayen Spor yazarı İbrahim Özsoy’un 2021 yılında Spor Nostalji köşesinde Hasan Kasnak’ı şöyle anlatmıştı…

“Hasan Kasnak

Spor Nostalji fotoğraflarımızı spor faaliyetlerinin açık olduğu dönemlerde haftada 1 gün 2 fotoğraf ile sizlerle buluşturuyorduk. Kapanma kararı sonrası duran spor faaliyetlerini de fırsat bilerek nostaljik fotoğrafları her gün sizlerle paylaşıyorum Havadis'ten.

Kimi zaman birbirinden ilginç fotoğrafla kini zaman ise unutulmayan spor adamlarını paylaştığım sayfamda bugünkü konuğum Hasan Kasnak oluyor. Yeni neslin tanıyacağı şekilde anlatacak olursam Yenicaminin efsane futbolcularından Mehmet Özkasnak'ın babası Hasan Özkasnak.

1941 yılında Lefkoşa'da doğan Hasan Kasnak 16 yasında Gençlik Gücü'ne lisans çıkarttı. Gençlik Gücü'nde lig şampiyonluğu yaşayamayan Hasan Kasnak önemli kupalar kazanmayı başardı, 13 yıl aralıksız G.G’de kaptanlığı yapan Hasan Kasnak, futbol ara verilen 63 hadiseleri bittikten sonra futbola Yenicami ile devam etti. 4 yıl Yenicami'de futbol oynayan Hasan Kasnak 2 sezon namağlup şampiyonluk sevinci yaşadı.

Adını Yenicami ile efsaneleştiren Hasan Kasnak milli takım kaptanlığı da yaptı. Futbolculuktan sonra futbol hakemliğini de yaptı.  Hasan Kasnak 12 yıl aralıksız futbol hakemliği yaparken Türkiye genç ve Ümit milli takımlarının maçlarını da yönetti”

İbrahim Özsoy Ile Nostalji 1498X2048

Editör: Evrim Kamalı