Genel Kurul’da ilk olarak “Ülkemizdeki Yükseköğretim Kurumlarının Faaliyetlerinin İdari ve Mali Denetim Sisteminin ve YÖDAK’in Araştırılmasına İlişkin Meclis Araştırma Komitesi”nde üye değişikliği yapıldı. Komite’ye UBP Milletvekili Ziya Öztürkler yerine UBP Milletvekili Ali Pilli’nin görevlendirilmesine ilişkin tezkere oy birliği ile kabul edildi.

Ardından, CTP Milletvekili Devrim Barçın, “Sosyal Güvenlik Sistemi Özelleştirilmek mi İsteniyor?” konulu güncel konuşma istemiyle söz aldı.

Sosyal Güvenlik Sistemi ve Emeklilik Maaşları: CTP Milletvekili Devrim Barçın, Sosyal Sigortalar Dairesi'nin ilaç karşılama oranındaki değişikliği ve asgari ücretin altında emekli maaşı alanların durumunu eleştirmiş.

Türkiye'ye Giriş İzni Engeli: CTP Milletvekili Erkut Şahali, Türkiye'ye girişine izin verilmeyen KKTC vatandaşlarının durumunu sorgulamış ve hükümetten açıklama istemiş.

Ekonomi ve Gıda Fiyatları: CTP Milletvekili Sami Özuslu, ekonomik kriz, gıda fiyatlarındaki artış ve et fiyatlarındaki düzenlemeleri eleştirmiş.

Çocuk Hakları: DP Girne Milletvekili Serhat Akpınar, çocuk haklarına vurgu yaparak gelecek nesiller için daha iyi bir yaşam çağrısı yapmış.

Editör: Mercek Kıbrıs