(Kamalı Haber)

Polis memuru Fırat Uluç mahkemede olguları aktardı. 

Polis, 11.04.2024 tarihinde saat 22:20 raddelerinde Gönyeli'de faaliyet gösteren Bizim Meyhane isimli iş yeri içerisinde müşteri olarak bulunan zanlının, 397 promil alkollü içki tesiri altında bulunduğu bir sırada makul mazereti olmaksızın yüksek sesle bağırdığını, “Fenerbahçe 3-0dayak yerken sesleri çıkmazdı 2-3 oldu konuşmaya başladılar " deyip rahatsızlık yaparak ellerini gelişi güzel sallayarak uygunsuz tavr-ı hareket'te bulunduğunu söyledi. Polis, zanlının kendisini uyaran işletme sahibi E.T.’ye "bu iş burada bitmeyecek ben sana gününü göstereceğim sen benim kim olduğunu bilmen" diyerek E.T.’yi elleri ile göğsünden ittirip darp edip, takmakta olduğu Vakko marka gözlüğünü yere düşürdükten sonra sağ ayağı ile üzerine basıp sol gözlük camının çatlamasına sebep olup tahmini 2 bin TL kasti hasara uğrattığını belirtti.

Polis, olay mahalinde tespit edilen zanlının karakola celp edileceği sırada makul mazereti olmaksızın yüksek sesle bağırıp çağırmak suretiyle rahatsızlık yaptığını, akabinde zanlı suçüstü hali gereği tutuklandığını belirtti. Polis, soruşturmanın tamamlandığını, zanlının eş durumundan dolayı muafiyeti olup KKTC' de ikamet ettiğini belirterek, ileride davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksatlı mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 20 bin TL nakit teminat yatırması, bir kefilin 300 bin  TL kefalet senedi imzalaması, yurt dışına çıkış yasağı ve haftada bir gün ıspat-ı vücut yapması şartlarıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi. 

Editör: Mercek Kıbrıs