Polis Basıın Subaylığının, sağanak nedeniyle yollarda oluşan su birikintilerine dikkat çektiği duyurusunda, "Ülkemizi etkisi altına alan sağanak yağışnedeniyle görüş mesafesi yer yer azalmakta ve yolarda su birikintilerinin oluşmasına neden olmaktadır. Trafikte seyir halinde bulunan sürücülerin yol ve trafik güvenliği açısından yavaş ve dikkatli seyretmeleri önemle rica olunur." denildi.

 Polis, Geçitköy ve Alsancak bölgesinde etkili olan sağanak nedeniyle sürücüleri uyardı.

Karşıyaka - Çamlıbel ana yolunun Geçitköy mevkiinde sağanak nedeniyle dere sularının yükseldiği, çamurlu ve çakıllı suların yola aktığı kaydedildi.

Lapta - Alsancak ana yolunun, Alsancak mevkiinde Girne gidiş istikametinde “İleli Market” önlerinde oluşan su birikintisi nedeniyle yolun trafiğe kapatıldığı da bildirildi.

Ulaşımın Mare Monte kavşağından kontrollü sağlandığı belirtilirken, söz konusu güzergahları kullanacak sürücüler, yavaş ve dikkatli seyretmesi konusunda uyarıldı.

 Polis, Girne Çevre Yolu alt geçidinin trafiğe kapatıldığını duyurdu.

Girne - Alsancak Çevre Yolu alt geçidinin Lefkoşa’ya gidiş yönü su birikintisi nedeniyle trafiğe kapatıldı.

Sağanak ülkenin birçok bölgesinde etkisini sürdürürken polis sürücülerin dikkatli ve yavaş seyretmesi gereken yollarla ilgili bilgileri paylaşmaya devam ediyor.

Polis, Geçitköy deresinin taştığını bazı yolların trafiğe kapatıldığını duyurdu.

Geçitköy deresinin taşmasıyla Çamlıbel - Girne ana yolunun Çamlıbel - Tepebaşı kavşağı ile Kayalar yolu arasında kalan bölümü trafiğe kapatıldı.

Editör: Mercek Kıbrıs