Seçim günü çeşitli illerden ilginç ve renkli oy kullanma sahneleri yaşandı:

  1. Adana Kralı: Hüseyin Şen, Adana'da kral kıyafeti giyerek ve taç takarak şehirde dolaşmasıyla tanınıyor. Sarıçam ilçesine bağlı Çınarlı Mahallesi'ndeki Bilge Kağan Ortaokulu'nda oy kullandı.

  2. Folyolu Astronot: Düzce'de muay thai milli sporcusu Muhammet Bişgin, oy kullanmak için Beyciler İlkokulu'na kendi tasarladığı astronot kostümüyle geldi. Kostümü Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'dan esinlenerek tasarladı.

  3. Paçalı Tavuğum Ayrılmıyor Benden: İstanbul Acıbadem'deki Mihriban Suat Bedük İlkokulu'na oy kullanmaya gelen Çetin Erdoğan, yanında süs tavuğuyla dikkat çekti. Tavuğu omzunda taşıyan Erdoğan, oyunu kullandı.

  4. Bursa'nın 'Hacivat'ı: Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı Bülent Akay, Bursa'nın Osmangazi ilçesinde oy kullandı. Sahneye giyindiği 'Hacivat' kostümüyle vatandaşların ilgisini çekti. Akay, uzun yıllardır Bursa'nın simgesi olan 'Hacivat ile Karagöz' oyununda sahne alıyor.

  5. Atları İle Oy Vermeye Geldiler: İzmir Bornova'da at eğitmeni Faruk Ceren ve öğrencisi Melisa Onuk, atlarıyla oy kullanacakları okullara geldi.

  6. Robot Kostümüyle Oy Kullanmaya Gitti: Antalya Manavgat'ta bir seçmen, oy kullanacağı okula 'Transformers' filminin karakterlerinden olan robot 'Bumblebee' kostümüyle geldi ve oy kullanırken "Kudüs'ü ve Filistin'i kurtarsınlar" dedi.

  7. Dünyanın En Uzun Boylu Kadını Evinde Kullandı: Karabük'te yaşayan Rumeysa Gelgi, dünyanın en uzun boylu kadını olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmişti. Evine seyyar sandık götürüldü ve oy kullandı.

  8. Dünyanın En Uzun Boylu Kadını Erkeği Sandık Başında: Mardin'de yaşayan Sultan Kösen, dünyanın en uzun boylu adamı unvanına sahip. Alibey Köyü İlkokulu'nda oy kullandı.

  9. Efe Kıyafetleriyle Sandığa Gittiler: Aydın'ın Germencik ilçesine bağlı Dampınar ve Çamköy mahallelerinden bir grup seçmen, efe kıyafetleri ve yöresel kıyafetlerle oy kullandı.

  10. Kadınlar, Yöresel Kıyafetle Gittiler: Tokat'ın Zile ilçesine bağlı Karacaören köyünde yaşayan kadınlar, yöresel kıyafetleriyle oy kullandı.

Tokat2Jpeg Qya Q0Rj Be Uyv7 Hf U K Bv21WZonguldak115221048Jpg Bhr Q G D M0 H Uqx F Wi2De Pdn ARobotburssRumeysaaajpegjpg Lh M As9 X1 T Uicj0Tuhv W A N ASultanjpeg N Kql Aw L P0Qg N52D01 Cx CwAntalyadhajpeg 7 G E F Vy Yqtkud6D7Cz X4I Q QAstronotjpeg G Ct Ptda L X E Ka6R Ix9124 FwKutahyajpeg V0Dgbfto N0 O H A Mu2 W5 F H BgTavukaajpeg T H Zc A Olpmkqw Fp T F Q Kq Gm QHacivatjpeg Tvx Mpp Msq02Nvt O6C5 Y L ZwBornovadha115219271Jpg 1P V A5Ym I7 Eq P5 U F S Yd Aw S QEfeaajpeg A8Ps K1Ue Lk K4H Sgqwe U CngPasajpeg A3T7R P M K Y U2 Eov L8 J4 M X Q

Editör: Mercek Kıbrıs